Výstava loutek Štěpána Tučka: DŘEVO, KTERÉ NEHOŘÍ

Výstava

Štěpán Tuček (19 let). Studoval hereckou konzervatoř v Praze - Hudebně dramatický obor, pod vedením Reginy Rázlové, Veroniky Žilkové a Jany Šulcové . Od čtyř let se věnoval loutkovému divadlu.

 

Je členem loutkového divadla Z Půdy Františka Pešána. Před třemi roky se účastnil Loutkářské Chrudimi, kam postoupil z celé ČR na druhé místo. Později založil vlastní loutkové divadlo, pod názvem ,,Štěpánovo kouzelné divadlo". Hraje pro školy, hrady, zámky, dělá výstavy, vyřezává si loutky, atd. V dnešní době má kolem 100 vlastnoručně vyrobených loutek.

K činohře se dostal v šesti letech na dramatickém kroužku v Mnichově Hradišti. Ve dvanácti letech hostoval tři roky v polském divadle Zdrojowy teatr Animaciji (Jelení Hora), kde ve třech inscenacích ztvárnil dvě z hlavních rolí.

Objevil se i na televizních obrazovkách. V patnácti letech začal hostovat v divadle v Mostě kde byl tři roky. Již třetí léto hraje v muzikálu Noc na Karlštejně přímo na Karlštejně (produkce Janis Sidovský). Hostuje v divadle Radka Brzobohatého, kde hraje titulní roli v představení Petr a Lucie, nebo syna Laurenta v Klec Bláznů. Ve stálém a prvním angažmá je nyní v Horáckém Divadle v Jihlavě, kde aktuálně hraje hlavní roli Trepleva v představení Racek.
Tancuje, zpívá, fotí, šermuje, jezdí na koni a má rád i pantomimu.