Informace pro návštěvníky

UŽITEČNÉ INFORMACE

Pokladna se nachází na hlavní přístupové cestě z náměstí po levé straně. Na prohlídkové trasy se vstupuje branou do malého nádvoří. Toalety, určené pouze pro návštěvníky prohlídek, jsou na velkém nádvoří za kavárnou (označené informační cedulí). V celém areálu zámku platí zákaz jízdy na kole!

Parkování

Zámek nemá parkovací kapacity pro návštěvníky ani ubytované hosty. V blízkosti zámeckého areálu (350 m – 1 km) je však několik veřejných parkovišť.

V hlavní sezóně (červenec a srpen) doporučujeme parkovat mimo historické centrum Třeboně. Po zbytek roku je parkovacích míst dostatek.

Bezplatná parkoviště: u lázní Aurora v ulici Sportovní (P2, P3, P4), u vlakové zastávky Třeboň Lázně a na sídlištích
Placená parkoviště: u Hradecké brány v ulici Dukelská (P10), pod hrází rybníka Svět v ulici Novohradská (P8, P9), u pošty v ulici Na Sadech, u Tyršova stadionu a Bertiných lázní (P7), v Jiráskově ulici (P6), na Palackého náměstí (P5) a soukromá parkoviště po městě

Přístupnost

Prohlídková trasa A (Rožmberské renesanční interiéry) je z větší části bezbariérová, s asistenční pomocí je možné ji absolvovat celou.

 

Zvířata

Vstup zvířat na malé nádvoří a do budovy zámku je zakázán. Výjimkou je asistenční pes na základě předchozího souhlasu správy památkového objektu.

Na velkém nádvoří a v zámeckém parku se mohou pohybovat psi pouze na vodítku a s náhubkem. Prosíme o udržování čistoty a úklid po zvířeti.

Cyklisté

V areálu zámku si můžete své bicykly umístit v kolostavu na velkém nádvoří nebo před hlavní zámeckou branou na náměstí. Určitě je však nutné si kolo UZAMKNOUT!

Pro děti

V nabídce zámku je dětská sezónní (červen–září), vánoční (advent, konec roku) a velikonoční zámecká prohlídka Na návštěvě u paní kněžny. Na skupinovou prohlídku se lze kdykoliv během roku předem objednat. Rezervovat lze také dětskou prohlídku Život na zámku určenou především pro školy a tábory.

Na jaře a zejména v létě se v areálu zámku otevírají různé expozice a atrakce pro děti (pohádkové sklepní expozice Vodníci a vodnice a Čertovské sklepení, projížďky na koních a lukostřelba v zámeckém parku či historický kolotoč na velkém zámeckém nádvoří).

Občerstvení

V Třeboni je velký výběr restaurací i rychlého občerstvení po celém městě, především v jeho centru. V samotném areálu zámku jsou v provozu dvě restauracekavárna a cukrárna.