Informace pro návštěvníky

UŽITEČNÉ INFORMACE

Pokladna se nachází na hlavní přístupové cestě z náměstí po levé straně. Na prohlídkové trasy se vstupuje branou do malého nádvoří. Toalety, určené pouze pro návštěvníky prohlídek, jsou na velkém nádvoří za kavárnou (označené informační cedulí). V celém areálu zámku platí zákaz jízdy na kole!

Parkování

V hlavní sezóně (červenec a srpen) doporučujeme parkovat pod hrází rybníka Svět (směr Schwarzenberská hrobka), na předměstí (parkoviště u tiskárny JAVA) nebo u Tyršova stadionu (u Lázní Berta). V centru města je parkování komplikované.

V ostatních měsících je parkování bezproblémové.

Přístupnost

Prohlídková trasa A (Rožmberské renesanční interiéry) je z větší části bezbariérová, s asistenční pomocí je možné ji absolvovat celou.

 

Zvířata

Vstup zvířat na malé nádvoří a do budovy zámku je zakázán. Výjimkou je asistenční pes na základě předchozího souhlasu správy památkového objektu.

Na velkém nádvoří a v zámeckém parku se mohou pohybovat psi pouze na vodítku a s náhubkem. Samozřejmostí je udržování čistoty a úklid po zvířeti.

Cyklisté

V areálu zámku si můžete své bicykly umístit v kolostavu na velkém nádvoří nebo před hlavní zámeckou branou na náměstí. Určitě je však nutné si kolo UZAMKNOUT!

Pro děti

V nabídce zámku jsou dětské zámecké prohlídky pro dvě věkové kategorie (červenec, srpen + skupinové rezervace během roku) a také dětská vánoční prohlídka (prosinec).

Na jaře a zejména v létě se v areálu zámku otevírají různé expozice a atrakce pro děti (pohádkové sklepní expozice Vodníci a vodnice a Čertovské sklepení, projížďky na koních a lukostřelba v zámeckém parku či historický kolotoč na velkém zámeckém nádvoří).

Občerstvení

V Třeboni je velký výběr restaurací i rychlého občerstvení po celém městě, především v jeho centru. V samotném areálu zámku jsou v provozu dvě restauracekavárna a cukrárna.