Gastronomie a obchůdky

V areálu zámku najdete dvě restaurace (italskou Pizzerii Macondo a středověkou Krčmu U Kellyho), ale i dvě kavárny (na velkém nádvoří Caffé Paolo Sarcelli a v zámeckém parku Zámeckou cukrárnu).
 Kromě toho areál zámku ukrývá i zajímavé prodejny netradičních suvenýrů. Ať už se jedná o KAVANA MINERAL s drahými kameny, či v tomto roce budovaný obchod BYLINEK OD SVĚTA.

 

BYLINKY OD SVĚTA / WWW

otevřeno: středa - neděle / v časech 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00 hodin

Na malebném zámeckém dvorku (Zámek čp. 112), nedaleko hlavní vstupní brány z náměstí do velkého nádvoří, najdete od května 2021 výrobnu kvalitních sirupů a pečených čajů Bylinky od Světa.
Součástí provozu je také voňavý obchod s regionálními produkty, jenž uvítá kteréhokoliv návštěvníka. Kromě širokého sortimentu našich bylinných a ovocných sirupů můžete pro sebe nebo své blízké jako dárek vybrat bylinné čaje a tinktury, karamel a medy, marmelády, grilovací omáčky a dresinky. Koupit můžete i přírodní mýdla, bylinné masti, koupelové soli a keramiku od chráněné dílny Nazaret.
 


* * * * *
 

KRČMA U KELLYHO / WWW

otevřeno: denně / v časech 12.00 až 23.00 / o víkendech od 11.00, v pátek a sobotu do 24.00 hodin

Stylová zámecká krčma poskytuje kapacitu pohodlných 60 míst k sezení, včetně salonku. Disponujeme připojením wifi free. Zároveň nabízíme možnost středověké hostiny, včetně programu na míru dle Vašich přání a představ, dle individuální domluvy. Zkušenosti s pořádáním kompletních firemních programů, stylových svateb a večírků.


* * * * *
 

CAFFÉ PAOLO SARCELLI / WWW

otevřeno: čtvrtek - neděle (od září 2021) / v čase 10.00 až 18.00

Nabízí posezení v krásných stylově zařízených prostorách na velkém nádvoří státního zámku Třeboň. Interiér vlastní kavárny je upraven v středomořském duchu. Taktéž venkovní část kavárny je připomenutím jižních krajů a to v skutku velkolepě pojaté, posezení pod nejstarším olivovníkem v Čechách, obklopeni navíc mnoha dalšími tropickými a subtropickými dřevinami a rostlinstvem.


* * * * *
 

PIZZERIA MACONDO / WWW

otevřeno: úterý - neděle / v časech 11.00 až 17.00 / v pátek a v sobotu do 18.00 hodin

Pizzeria Macondo je léty prověřená rodinná restaurace umístěná přímo v nádvoří třeboňského zámku. Restaurace byla založena v roce 1996 se sídlem v Březanově ulici v Třeboni. V roce 1998 Macondo přesídlilo do jedné z budov třeboňského zámku. Restaurace disponuje kapacitou 36 míst uvnitř, k tomu dále 20 míst na venkovním nádvoří. Na terasu je bezbariérový přístup, do restaurace můžete bez problému i se psem.

 

* * * * *
 

KAVANA MINERAL / WWW1 / WWW2

otevřeno: 10. května -  3. října 2021  / denně - 10.00 až 17.00 
kontakt: Ulbert Lukáš, 602 301 605, 

Kameny, jazz a káva…, v prodejní mini galerii můžete vidět minerály z celého světa a ochutnat nejkvalitnější kávu na světě. V prodejní mini galerii uvidíte velké granáty v mateční hornině z Tyrolska, křišťály z Nepálu, velké fosilie z Madagaskaru a Německa, zlato z Jílovska, české jaspisy, minerály ze Skandinávie, Namibie, Ruska atd.. Nebo můžete ochutnat kávu Blue Mountain a jiné velmi ceněné kávy z výběrových lokalit Galapág, Nepálu, Nikaragui, Kolumbie atd.
Pod mohutnou lípou při renesančním paláci před vchodem je možné posedět na lavičce, vychutnat si kávu při pohledu na přírodní a trvalou krásu minerálů a přírodnin, a dozvědět zajímavosti o kamenech od těch nejfundovanějších.

 


* * * * *
 

ZÁMECKÁ CUKRÁRNA / bez WWW